بیا بریم سفر!

Posted on Posted in سفر, ماجراجویی

+ میای بریم سفر؟

  • کجا بریم؟

+ هر جایی؟

  • هزینه ش زیاد میشه! کی حال داره. حالا بعدا میریم! الان سرمون شلوغه! جاده ها شلوغه! و …

این یه دیالوگ کوتاه برای کنسل کردن سفر و فرار از اونه. اصولا این دیالوگها بین افراد دوست دار سفر کمتر اتفاق میفته اما وقتی این اتفاق میفته که لزوم رفتن به سفر رو درک نکرده باشیم و یا با دلایل مختلف در این مورد تنبلی کنیم.

از کودکی توی برنامه کودکها و کتابها و داستانها با آدمهایی مواجه شدیم که لقب جهانگرد یا آدم سفر رفته و دنیا دیده رو بهشون میدادن. این آدمها توی داستانها همیشه دانا و حکیم و آروم بودند. در خاطرتون هست؟ موضوع سفر رفتن توی اشعار کهن و معاصر کشور ما هم نمود فوق العاده ای داشته… حتی توی ضرب المثل هامونم هم این قسمت رو داشتیم که بسیار سفر باید تا پخته شود خامی.

این همه تاکید برای چی بوده؟ همه روی قسمت تفریح و سرگرمی سفر احتمالا اجتماع نظر داریم… درسته؟ اما آیا سفر فقط همینه؟!!! مسلما نه. هر چند من هم باید تاکید کنم که قسمت تفریحی سفر هم خیلی لذت بخش و هم خیلی مفیده. شادی توی زندگی از اوجب واجباته. اما سفر چیزی بیشتر از این حرفهاست…. سفر خودش مثل زندگی میمونه. شروعش مثل به دنیا اومدنه و بالا و پایینای زندگی رو در میانه راه داره و در انتها با یه کوله بار تجربه به مقصد نهایی که همون مبدا میرسیم… خسته و آروم. اینکه آخرش چه احساسی داشته باشیم کاملا بستگی به خودمون و مدیریت ما در سفر داره.

اینکه کجا بریم، با کی بریم، چجوری بریم، سفرمون چجوری باشه، کی بریم، چقدر طول بکشه، و کلی سوال دیگه، سوالایی که ما باید از خودمون پیش از هر سفر و بعد از برگشت از سفر و برنامه ریزی برای سفر بعد بپرسیم.

در بین این همه سوال یک نکته ریز هست و اون اینه که لذت بردن از سفر حق ما و همه اطرافیانمونه.

این نوشته در ادامه فعالیت گروه در نوشته های بعدی به روز رسانی میشه و تجربیات مجموعه گروه از سفرهایی که رفتن و نکاتی که برای رفتن به هر قسمت ایران و دنیا لازمه بدونیم توش گفته میشه تا برای سفرهای بعدیمون مفید واقع بشه و لذت سفر در کنار هم یا به صورت تنهایی رو بهتر و بیشتر درک کنیم.

منتظر تجربیات و نظرات شما هستیم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *